تاریخچه شرکت آلیماک Alimak

تاریخچه شرکت آلیماک Alimak

پیشینه شرکت آلیماک  با نام آسانسور کارگاهی گره خورده است این شرکت خوش نام سوئدی سال 1948 در شهر کخلفتئا آن کشور تأسیس گردید و با ساخت آسانسورهای باکیفیت طی این مدت توانست جای پای خود را در این صنعت محکم نماید. گروه صنعتی آلیماک Alimak برای اولین بار در سال 1953 نخستین آسانسور مسافربر خود را به بازار عرضه کرد، آنها در سال 1962 با استفاده از چرخ دنده و کابین های ابداعی خود توانستند بطور عمودی به ارتفاعات بالا دسترسی پیدا کنند که خود انقلابی در این صنعت بود و در اصل این اولین آسانسور کارگاهی بود که بشکل واقعی ساخته و درصنعت استفاده می شد.

آلیماک Alimak بین سالهای 1968 تا 2001 هدف خود را بر گسترش وسعت بازار در سراسر جهان گذاشت و موفق گردیدتا محدوده جغرافیایی خود را با ارائه محصولات جدید و سرویس دهی مناسب گسترده تر نماید.

سال 1973 سال ورود این شرکت به بازار صنایع دریایی بود و در آن بازار نیز خوش درخشید اما هدف بلند مدت آن ادامه فعالیت های این شرکت کهنه کار در اوج بحران های اقتصادی جهانی بود از این رو سیاست گذاری های آلیماک Alimak رو به شرق گسترش یافت و توانست با احداث خط تولید در کشور چین هزینه های تمام شده تولیدی خود را پایین آورد و به کار خود همچنان ادامه دهد.

با ادغام بخش اجرایی شرکت آلیماک Alimak با شرکت HEK هلند که از سال 1961 در این صنعت فعال بود آلیماک هدف خود را در ایالات متحده آمریکا متمرکز کرد و پایگاه خود را با تأسیس یک واحد تولیدی در ایالت تکزاس تقویت نمود. در سالهای بعد مدیران این شرکت تمرکز خود را بر روی دیگر اقتصادهای جهانی متمرکز کردند و موفق به فتح بازرهای کشورهایی چون برزیل ، روسیه ، هند و چین شدند .

شرکت آلیماک اکنون با تقویت دو پایگاه اصلی خود که در کشورهای سوئد و چین مستقر هستند ، با ارائه فناوری های نوین در این صنعت توانست به صنایع فلات قاره شرکت های نفتی که در دریاها و اقیانوس های سرتاسر گیتی پراکنده است دسترسی پیدا کند و امید این است تا در این عرصه هم همچون گذشته به موفقیت های چشم گیری نائل شود.

گروه صنعتی تجاری آذربرزین عرضه کننده برندهای مطرح آسانسور کارگاهی می باشد پاسخگویی 24 ساعته:09100504070

5 دیدگاه دربارهٔ «تاریخچه شرکت آلیماک Alimak»

  1. همیشه برای موفقیت توی هر کاری یا باید اولین باشی، یا بهترین که اسمت یاد همه بمونه و جایگاه مناسب توی اون حرفه داشته باشی.
    آلیماک هم اولین بوده و هم معمولا بهترین بوده که جوری اسمش یاد همه مونده، که هنوز هم بجای آسانسور کارگاهی میگن آلیماک، در صورتی که آلیماک یه شرکت و برنده نه آسانسور، نمونه ی ایرانی این قضیه هم هست،مثل پودر رختشویی تاید، که اولین تولید کننده ی پودر رختشویی ایران بوده و هنوز هم بیشتر مردم بجای پودر رختشویی میگن تاید، (مثلا یکی میره فروشگاه و میگه یه تاید فلان مارک بدین بهم، که جمله ش دو تا برند پشت سرهم گفتنه، ولی فروشنده میفهمه که پودر رختشویی فلان مارک منظورشه)اینه ک اولین یا بهترین بودن تاثیر میذاره رو جایگاه یه برند تو جامعه، مخصوصا توی ایران و توی ایران و ظاهرا فقط توی ایران.

    1. ممنونم بابت پیام و تحلیل زیباتون کاملا درست فرمودید دقیقا برند آلیماک جایگاه خودشو بین مشتریان ایرانی باز کرده البته در ایران اینطور هستش بازم سپاسگزارم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *